Bun venit la Dedeman

Detalii anunt

Adauga la favorite Trimite pe facebook Recomanda post
Post disponibil: Economist - Contabilitate generala - Sediul Central
Tip job: Full time
Data introducerii: 16-05-2017
Valabil pana la: 16-06-2017

Descriere post

- Efectuarea de lucrari de contabilitate generala prin utilizarea unui program informatic de evidenta contabila;
- Asigurarea legaturii cu organele fiscale centrale si locale, alte organe ale administratiei publice, banci, furnizori si clienti;
- Intocmirea unor lucrari de analiza si/sau sinteza solicitate de managementul companiei.

Profil candidat

- Absolvent al unei facultati de stiinte economice, sectia contabilitate si informatica de gestiune sau finante-banci, curs de zi;
- Masterul obtinut in aceeasi specializare sau intr-o specializare inrudita, constituie un avantaj;
- Experienta in contabilitatea generala de minim 3 ani ;
- Experienta in utilizarea unui program informatic de evidenta contabila;
- Capacitate mare de analiza si sinteza;
- O persoana comunicativa, rezistenta la stres, bine organizata;
- Onest, cu initiativa si simt dezvoltat al responsabilitatii;
- Harnic, perseverent, orientat spre invatare ;
- Experienta in operarea MS Office ( Excel, Word ).

* Postul este disponibil in cadrul Departamentului financiar-contabilitate de la Sediul Central - Bacau.

Pentru a aplica trebuie sa fii autentificat!
Pentru cont nou click aici!
Pentru a te autentifica click aici!