Bun venit la Dedeman

Detalii anunt

Adauga la favorite Trimite pe facebook Recomanda post
Post disponibil: Consultant vanzari proiecte - Ploiesti
Tip job: Full time
Data introducerii: 12-01-2018
Valabil pana la: 12-02-2018

Descriere post

Consiliaza clientii care au in derulare un proiect de amenajare, renovare sau constructie

Intretine relatia cu clientii in scopul vanzarii produselor comercializate

Mentine legatura telefonic cu clientii care comanda produse online

Realizeaza oferte de pret in conformitate cu politica companiei

Mentine relatiile cu micii meseriasi

Se asigura ca termenele de plata scadente sunt respectate

Mentine o evidenta stricta a documentelor cu care lucreaza (fise necesar proiect, fise de analiza, raport zilnic de contacte)

Intocmeste rapoarte specifice activitatii desfasurate

Cunoaste si analizeaza concurenta

Postul presupune desfasurarea activitatii in magazin

Profil candidat

Studii medii/superioare

Experienta relevanta in vanzarea materialelor de constructii/instalatiilor

Orientat catre client si bune abilitati de comunicare

Abilitati de vanzare, negociere si promovare de solutii complete

Abilitati de organizare, planificare si prioritizare a activitatii

Harnic, perseverent, onest si simt dezvoltat al responsabilitatii

Diplomat si orientat catre rezolvarea conflictelor

Disponibilitate la efort fizic

Operare MS Office ( Excel, Word )

Beneficii

Pachet salarial motivant (salariu fix, bonuri de masa, bonus de performanta)

Training-uri de vanzari si produse

Posibilitatea dezvoltarii in cariera

Pentru a aplica trebuie sa fii autentificat!
Pentru cont nou click aici!
Pentru a te autentifica click aici!