Bun venit la Dedeman

Detalii anunt

Adauga la favorite Trimite pe facebook Recomanda post
Post disponibil: Consilier juridic - Sediul Central Bacau
Tip job: Full time
Data introducerii: 08-09-2017
Valabil pana la: 22-09-2017

Descriere post

· Asigura apararea drepturilor si intereselor legitime ale companiei, inclusiv in fata instantelor de judecata

· Redacteaza si avizeaza actele cu caracter juridic ale companiei

· Asigura consultanta juridica tuturor departamentelor companiei

· Verifica si avizeaza din punct de vedere al respectarii legislatiei specifice contractele existente intre companie si furnizori / clienti

· Realizeaza activitati de tip due diligence in materie imobiliara

· Se implica in activitati juridice de recuperare de creante

· Asigura desfasurarea in conditii de legalitate a tuturor activitatilor desfasurate de companie si punctele de lucru ale acesteia

Profil candidat

· Vechime neintrerupta in profesie de minim 5 ani

· Cunostinte solide de drept societar, comercial, civil, procedura civila;

· Experienta in drept imobiliar constituie avantaj

· Excelente abilitati de comunicare si capacitate dezvoltata de organizare si planificare a activitatilor

· Spirit de echipă, profesionalism

· Cunoasterea limbii engleze (inclusiv termeni juridici) – minim nivel mediu

· Buna cunoastere a programelor MS Office (Excel, Word), Power Point

· Permis de conducere categoria B si disponibilitate la deplasari

· Indeplinirea conditiilor prevazute de art. 8 , 9 si 10 din Legea nr. 514 / 2003 privind organizarea şi exercitarea profesiei de consilier juridic.

Beneficii

· Pachet salarial atractiv (salariu fix, bonuri de masa, bonus periodic in functie de performanta)

· Telefon de serviciu

· Mediu de lucru dinamic

· Posibilitatea dezvoltarii in cariera

* Aplicatiile se primesc pana la data de 22.09.2017.

Pentru a aplica trebuie sa fii autentificat!
Pentru cont nou click aici!
Pentru a te autentifica click aici!